Центр волонтеріату – це майданчик, де ті, хто хоче бути волонтерами, і ті, хто потребує волонтерів (незахищені верстви населення та громадські організації соціального спрямування) знайдуть один одного.
Мета: підвищити соціальну активність мешканців, вплинути на якісний розвиток громадянського суспільства, посилити підтримку
Напрями діяльності центру волонтеріату:
Психосоціальна підтримка
Координатор: Галина Кожедуб (097)3187166
- Ми надаємо психосоціальну підтримку людям, які її потребують, а саме внутрішньо переміщеним особам, демобілізованим військовослужбовцям, їх сім’ям та іншим громадянам, які потребують даної підтримки.
- Мета: допомогти учасникам швидше соціалізуватись в новому середовищі, набути впевненості в собі, налагодити фізичне і психічне благополуччя і повернутись до нормальної, повсякденної діяльності після кризових подій.
- Основні заходи: Психосоціальна підтримка надається у форматі груп взаємодопомоги, арт-занять, тренінгів для дітей, сімейних заходів та активних заходів для дітей та дорослих на природі.
Міжнародне гуманітарне право
Координатор: Анна Пахомова, 097-649-33-17
- Захист цивільних осіб та тих, хто припинив брати участь у збройних діях (поранених та позбавлених волі осіб).
- Регулювання засобів і методів ведення війни.
Червоний Хрест був ініціатором створення та прийняття всесвітньо відомих Женевських Конвенцій, підписаних у 1949 році та Додаткових протоколів до них 1977 та 2005 років, що вважаються основним інструментом МГП. Конвенції, підписані та ратифіковані Україною, є обов’язковими для виконання.
Популяризація здорового способу життя. Пропаганда безоплатного донорства
Координатор: Клочан Валентина (096)4942496
- Пропаганда здорового способу життя, яка знизить ризик захоплення шкідливими звичками; популяризація безоплатного донорства підвищує свідому турботу людей один про одного.
- Мета: Залучати молодь до здорового способу життя, заохочувати до безоплатного донорства. Основні заходи: Інформаційно-просвітницька діяльність щодо здорового способу життя та безоплатного донорства, антиреклама шкідливих звичок, масові спортивні або оздоровчі заходи, масові заходи до міжнародного Дня донора. Інформаційні і масові заходи напрвлені на профілактику ВІЛ-інфекції.
Просвітницька робота
Координатор: Артем Даценко 099-339-14-12
- Сприяння позитивному формуванню підростаючого покоління, відповідальногоза свої вчинки та здоров’я. Зниження захворюваності на ВІЛ-інфекцію, туберкульоз.
- Екологічне виховання молоді.
- Мета: Спрямування молоді на поведінку більш безпечну в плані захищеності від ВІЛ-інфекції, туберкульозу. Актуалізація небезпечності шкідливих звичок.
- Основні заходи проведення інформаційних сесій і тренінгів з пропаганди здорового способу життя та запобіганню шкідливих звичок.
Робота з дорослими та дітьми з інвалідністю
Координатор: Анастасія Індик 097-031-09-76
- Люди з особливими потребами зазвичай потребують додаткової уваги та турботи з боку суспільства.
- Мета: Допомогти людям з особливими потребам відчути себе повноцінними членами суспільства.
- Основні заходи: візити в Центри реабілітації, співпраця з відомчими службами цієї сфери, різнопланова адресна допомога людям.
Навчання населення першій допомозі, робота загону швидкого реагування
Координатор: Володимир Мухін, 050-834-61-11
- Інформування суспільства щодо основ надання першої допомоги, яке є дуже актуальним, адже такі знання допомагають рятувати життя. Робота загону швидкого реагування завжди потрібна на масових заходах різного масштабу.
- Мета: Сприяти підвищенню якості знань та навичок населення щодо надання першої допомоги; забезпечити якісне надання першої допомоги під час масових заходів; надання допомоги постраждалим у надзвичайних ситуаціях.
- Основні заходи: навчання населення наданню першої допомоги, просвітницька діяльність з питань Міжнародного Гуманітарного Права та дій при надзвичайних ситуаціях, чергування на масових заходах, реагування на надзвичайні ситуації
Благодійні ініціативи та популяризація волонтерства
Координатор: Захар Нестеренко 063-917-95-23
- Залучення населення до благодійної діяльності допомагає вирішувати нагальні соціальні проблеми людей.
- Мета: Залучати до благодійності населення, популяризація волонтерства.
- Основні заходи: школа соціальних акцій, організація благодійних акцій, збір благодійних коштів.
Допомагати – легко!
Ставай волонтером!