Тренінг з психосоціальної підтримки для червонохрестівців Київщини

В останні роки жертвами катастроф та конфліктів все частіше стають мирні жителі. Крім традиційних програм по задоволенню матеріальних потреб потерпілого населення шляхом надання продовольства, води та житла Міжнародна Федерація організацій Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, а також і інші гуманітарні організації розробили програми по вирішенню психологічних і соціальних проблем людей, вражених кризою.

Збільшується увага міжнародних спільнот до психологічної та соціальної допомоги при катастрофах, війнах. Збільшилася також кількість літератури по питанням психосоціального благополуччя,також збільшилася кількість проектів та об’єму ресурсів, направлених на надання психосоціальної допомоги. Це порівняно нова область діяльності, і прояви ефективності психосоціальної підтримки тільки починають проявлятися.

В 1991 р. Міжнародна Федерація розпочалася реалізація Програми Психологічної підтримки (ППП). Для надання допомоги в подальшому та виконання програми Датський Червоний Хрест і Міжнародна Федерація створили в 1993 р. міжнародний Методичний центр психологічної підтримки. Який отримав назву – Центр психосоціальної підтримки (ПСП).

В світлі останніх подій в кінці минулого року Український Червоний Хрест за підтримки Датського Червоного Хреста та Червоного Півмісяця розпочав реалізувати програму ПСП на території України.

Сьогодні в Білій Церкві розпочався трохденний тренінг з метою:

  • підвищення рівня знань психосоціальних реакцій на кризові події та екстремальні умови життя;
  • підвищення ступеня готовності до кризових ситуацій та дій по їх ліквідації;
  • сприяти наданню ПСП до , під час і після надзвичайних подій.

Учасниками тренінгу стали працівники Київської обласної організації Товариства Червоного Хреста України та її осередків.

На перспективу планується створення психосоціальних центрів Червоного Хреста на території нашої області.