Жіночі обличчя Служби розшуку

37 років Марія Кітченко в Червоному Хресті, 37 років – життя заради людей, наповнене відчуттям реальної допомоги конкретній людині, родині, своєму краю…

Марія Кітченко – надзвичайно вродлива та привітна жінка, спілкуючись з якою виникає думка, що потрапив саме до тієї людини, яка знайшла своє місце в житті, для якої допомога іншим – не лише поклик душі, а сама суть життя.

Марія вперше переступила поріг організації під назвою Червоний Хрест у далекому 1980-му році молодою дівчиною, студенткою-біологом Ужгородського державного університету – ввечері навчалась, а вдень працювала секретар-друкаркою, далі інструктором обласної організації ЧХ у Закарпатті, а з 2005 року – заступником голови обласної організації Товариства. «Закарпаття – неймовірний край з надзвичайно цікавими історіями родин, які в силу обставин опинялись на території сусідніх держав, оскільки кордони постійно змінювались. Вперше я долучилась до питань з розшуку у другій половині 80-х років: наша обласна організація займалась питаннями пошуку та підтвердження поховань у сусідніх Угорщині, Словаччині, Румунії. З першого дня заснування Служби розшуку ТЧХУ до кругу моїх обов’язків входять питання розшуку – і це та діяльність, яка мене надихає. Вона дуже різноманітна – це і спілкування з членами родин, які загубили один одного під час ДСВ, допомога в пошуку місць поховань. З 2004 р. на Закарпатті працює Програма з відновлення родинних та консульських зв’язків для нерегулярних мігрантів – спілкуючись з цими людьми, відчуваєш себе частиною великого світу, де ти даруєш тепло людині, чия домівка й рідні так далеко.

В тяжкий для нашої країни період у зв’язку зі збройним конфліктом на сході України ми намагались підтримати членів родин, чиї рідні перебували у затриманні на неконтрольованій території, дати їм змогу відчути, що вони не самотні в своїй біді… Особливо хочеться згадати події, коли рідні трьох військових із Закарпаття, які у червні 2014 року після бою поблизу міста Щастя Луганської області потрапили до полону, звернулися по допомогу до обласної організації Товариства. Завдяки спільним діям працівникам Товариства Червоного Хреста України, Закарпаття та Луганщини вдалося встановити місцезнаходження наших земляків та сприяти їх поверненню додому. Зі сльозами на очах та щирою вдячністю родичі військовослужбовців висловлювали подяку червонохрестівцям за допомогу у поверненні їх до рідних домівок.

Неабияке задоволення приносить робота по розповсюдженню інформації про діяльність з відновлення родинних зв’язків – адже нам є що розказати, ми можемо підтримати й попередити біль втрати. Особливий напрямок – робота з дітками, плекання в них відчуття цінності родини. Так, у березні цього року Закарпатською обласною організацією ТЧХУ, Виноградівською районною організацією ТЧХУ спільно з БФ “Закарпатський будинок милосердя” проведено конкурс дитячих малюнків на тему “Родинні зв’язки” згідно програми “Відновлення родинних зв’язків”. Після того, як дітки заслухали розповідь про цінність цілісності сім’ї, про можливість возз’єднання загублених родин, про турботу за близьких та рідних, вони змалювали своє бачення родини та її сукупності. Участь у конкурсі взяло 19 діточок віком від 7 до 12 років. Наприкінці березня Закарпатською обласною та Ужгородською міською організаціями Товариства оголошено конкурс малюнку за участі волонтерів «Міцна родина» серед учнів загальноосвітніх шкіл м. Ужгорода з нагоди проведення Всеукраїнського Місячника Червоного Хреста. Підсумки конкурсу буде оголошено 1 червня з нагоди Всесвітнього дня дітей».